کارشناس سازمان تامین اجتماعی

۵ مطلب در خرداد ۱۳۹۷ ثبت شده است

آب مایه حیات

امروز صبح برنامه رفتن به اهواز جهت انجام یک کار اداری رو دارم ، مسیر شوش تا اهواز رو همیشه با قطار میرم . بین راه زمین های کشاورزی زیادی وجود داره که منبع درآمد مردم محلی این منطقه است . برخلاف همیشه دیدم زمین های زیادی زیر کشت برنج رفته بود . با توجه به تغییر ساعات اداری خوزستان به ۶:۳۰ تا ۱۲:۳۰ بدلیل مشکلات تامین برق در فصل گرما ؛ ضرورت کاشت برنج تو خوزستان چیه !؟ برنج برای به ثمر رسیدن نیاز زیادی به آب داره ،هدر رفت آب در این بخش هم خیلی زیاده.
طبق گزارشات وزارت نیرو، حدود ۹۲ درصد منابع آب تجدید پذیر ما در بخش کشاورزی مصرف می شود. کل مصرف آب در بخش خانگی و صنعت ۸ درصد است. باید سیستم های آبیاری قطره ای بصورت رایگان در اختیار کشاورزها قرار گیرد تا ار هدر رفت آب جلوگیری کنه . بنظر من جدیدترین خطر پیش روی کشورها؛کمبود منابع آب است.
راهکارهای زیادی برای جلوگیری از مشکلات تامین آب در کشور وود داره بعنوان نمونه یه سری وزارت خانه مثل نیرو,کشاورزی،صناییع و معادن وبازرگانی باید تسهیلاتی رو به کارخانه هایی اختصاص دهند که سیستم های هوشمند شیرآلات تولید میکنند بدهند تا با قیمت ارزون در اختیار مردم قرار بگیره.
شاید این حرفها کمی آرمان شهر بنظر برسه ولی هیچ راهی جز این وجود نداره.  کشاورزی سنتی کشورمون ؛ داره منابع آبی رو نابود میکنه.

۱۷ خرداد ۹۷ ، ۰۷:۰۱ ۰ نظر
فرشاد ناصری فر

اصل مسئولیت محدود

زنگ زدم اداره برق شوش ، میگم مخزن روغن ؛ ترانسفورماتور برق سرکوچه نشتی پیدا کرده و کل ترانس و دیوار و خیابون ..... روغنی کرده و خیلی خطرناکه . میگه آره چند نفر هم قبلاً هم گزارش دادن و ما هم به بخش مربوطه اطلاع دادیم و به ما دیگه ربطی نداره .باز هم که زنگ زدم تا قبل از اینکه حرف بزنم شناخت و گفت همون ترانسفورماتور که روغن خالی کرده ، ما گفتیم آقا دیگه و یجوارایی فهموند زنگ نزن دیگه .
۱۰ خرداد ۹۷ ، ۱۴:۱۸ ۰ نظر
فرشاد ناصری فر

تعریف از کارافتادگی جزئی

از کار افتادگی جزئی عبارتست از کاهش قدرت کار بیمه شده بنحوی که با اشتغال بکار سابق یا کار دیگر فقط قسمتی از درآمد خود را بدست آورد
۰۹ خرداد ۹۷ ، ۱۳:۱۶ ۰ نظر
فرشاد ناصری فر

آنالیز SWOT

SWOT مخفف کلمات زیر است:

S - Strengths : نقاط قوت

W - Weaknesses : نقاط ضعف

O - Opportunities : فرصت ها

T - Threats : تهدید ها

این آنالیز یک چکاپ اولیه از روندی است که در حال انجام آن هستید. با نتایج این آنالیز آینده را متصور می شوید و برای آن برنامه ریزی می کنید.
۰۷ خرداد ۹۷ ، ۲۳:۳۶ ۰ نظر
فرشاد ناصری فر

حمایت از کالای ایرانی

امسال رو تصمیم گرفتم کالاهای ایرانی بخرم . از ،اخوان،الکترواستیل،پارس خزر و ..... چند شرکت ایرانی محصولاتی رو خریدم که دینم رو ادا کرده باشم . ولی مشکلات اینجاست که چرا باید منی که هزینه حمایت از محصولات ایرانی رو میدهم تا سرپا بمونن با اینکه کالای مشابه خارجی به مراتب با کیفیت تر هستن، ولی اونا سعی زیادی در ارتقا کیفیت و خدمات پس از فروش انجام نمی دهند . تا امروز نشده از نمایندگی فروش یک محصول ایرانی راضی بیرون اومده باشم . بنظرم گاهی فراخوان بدهید و به نمایندگان فروش و نصب محصولاتتان نحوه پاسخگویی و رفتار صحیح با مشتری را یاد بدهید. آنها را به کلاسهای روانشناسی ببرید و یاد دهید هر مشتری یک سرمایه گذار می باشد نه نوکر شما .
۰۳ خرداد ۹۷ ، ۱۴:۴۶ ۰ نظر
فرشاد ناصری فر