در بین فناوریهای نوظهور جهان؛ گوشی های هوشمند ؛ تغییرات گوناگون فردی و اجتماعی را برای بشر به ارمغان آورد. وقتی به جهان اطرافمون نگاه میکنیم متوجه میشویم اپلیکیشن های موبایلی چه تاثیر شگفت انگیزی در زندگی ما به جا گذاشته اند . با اینکه موبایل ها کم کم در حال تغییر اجتماعات بشری هستند ولی تاثیر شگفت انگیز آنها در انجام سریع امور آنها را به مانند عضوی از بدن ما تبدیل کرده است . گویی که اگر یکروز هم از آنها دور باشیم زندگی سخت می شود .

روز سه شنبه باید در یک جلسه هم اندیشی شرکت می کردم به همین خاطر روز قبل با با هواپیما وارد تهران شدم . سعی کردم تمام سفر مبتنی بر استفاده از اپلیکیشن های موبایلی باشه.و تاثیر این اپلیکیشن ها رو در زندگی دو روزه خودم در تهران بررسی کنم.

اپلیکیشن هایی که توی این سفر استفاده کردم عبارت بودند از:

1- snapp

2-فلایتیو

3-snapp food

4-تهران مترو


هم اینکه از فرودگاه مهرآباد خارج شدم حدود 10 نفر از من پرسیدن آقا تاکسی! و برخلاف همه دفعات قبل به همه آنها نه گفتم . مشکلی که این مواقع برای یک مسافر غریبه به تهران آغاز میشود عدم آگاهی نسبت به کرایه های بین شهری تهران میباشد. به همین دلیل سعی کردم از اپلیکیشن کارآمد snapp استفاده کنم . کار با اسنپ خیلی ساده است . کافیه اپلیکیشن روی گوشی شما نصب باشه و به اینترنت متصل باشید برنامه از طریق جی پی اس شما رو مکان یابی میکنه و اون میشه نقطه مبدا شما حالا کافیه با حرکت دادن نقشه مقصد خودتون رو مشخص کنید . از نکات مثبت اسنپ امکان امتیاز دهی در پایان سفر به راننده است .اسنپ به عنوان اولین و بزرگ‌ترین سامانه هوشمند حمل و نقل در ایران، برای اولین بار در کشور شرایطی را فراهم آورده که شما هزینه سفر خود را از طریق کارت‌های متصل به شبکه شتاب پرداخت نمایید. فقط کافیست اعتبار حساب کاربری خود را از طریق اپلیکیشن به میزان دلخواه افزایش دهید و پس از رسیدن به مقصد، هزینه سفر شما به صورت خودکار از حساب شما پرداخت خواهد شد. البته شما در صورت دلخواه می‌توانید هزینه سفرتان را به صورت نقدی نیز پرداخت کنید.

 

 

نمایش برنامه اسنپ 
اسنب فود :
اسنپ‌فود، فرهنگ جدید سفارش غذاست.راحت تو خونه بشینید از لیست رستوران های پیشنهادی غذای مورد علاقه تون رو سفارش بدید و بصورت آنلاین و یا پرداخت در محل مبلغ رو پرداخت کنید
اسنپ‌فود امکانات متفاوت و مطلوبی را به منظور صرفه‌جویی در وقت و هزینه در اختیار کاربران خود قرار می دهد. علاوه بر این می توان به بخشی از این امکانات به شرح زیر اشاره نمود:
  • تنوع بی‌نظیر غذاها اعم از ایرانی، سنتی، فرنگی، چینی، دریایی، ایتالیایی، مغولی، فست‌فود، گیاهی، رژیمی و ...
  • روش‌های پرداخت متنوع (حضوری، اعتباری و آنلاین)
  • روش‌های گوناگون جستجوی غذا بر اساس نوع رستوران، منطقه مورد نظر، غذای مورد علاقه و ...
  • امکان اضافه نمودن رستوران‌های مورد علاقه در پروفایل شخصی افراد
  • یکسان بودن قیمت منوها در سایت اسنپ‌فود با رستوران‌ها
  • تخفیف بر روی غذاهای رستوران‌های مختلف
  • شرکت در کمپین‌های اسنپ‌فود در مناسبت‌های مختلف
  • اضافه کردن رستوران‌های جدید متناسب با نظرات کاربران
  • مشاهده منوی به روز رستوران‌ها و عکس غذاها
  • آگاهی از رستوران‌های جدید

 

 

 

 


 

 

 

من سفارش اولم رو از رستوران فخر تهران انجام دادم . طعم غذا و بسته بندی درجه یک بود